Sprawy spadkowe

Prawo spadkowe stanowi gałąź prawa cywilnego, która zajmuje się zmianą oraz przechodzeniem praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. Zazwyczaj przechodzą one na spadkobierców, jednak gdy sprawy te nie są formalnie uregulowane, mogą pojawić się komplikacje. Aby dochodzenie swoich racji z zakresu prawa spadkowego nie ciągnęło się latami, warto skorzystać z pomocy adwokata z naszej kancelarii w Krakowie.


Postępowanie spadkowe może okazać się skomplikowane kiedy w grę chodzi dziedziczenie testamentowe, a dalej idąc dział spadku – pomoc prawna jest wtedy niezbędna. Nasza kancelaria służy radą i wsparciem obejmującym prawo i sprawy spadkowe, a zatrudnieni w niej adwokaci to specjaliści, posiadający stosowne doświadczenie oraz niezbędną ponad dziesięcioletnią praktykę w tego typu sprawach.

Prawo spadkowe Kraków

Sam proces nabycia spadku musi zostać w odpowiedni sposób uregulowany – nie wspominając o jego prawomocnym podziale. Oczywiście, jak stanowi prawo spadkowe, sam spadek może zostać przyjęty lub odrzucony (w niektórych sytuacjach bardziej korzystne jest odrzucenie). Z pewnością jednak, we wszystkich kwestiach budzących wątpliwości, pomoże porada doświadczonego adwokata. Porada kancelarii prawnej przyda się również w kwestiach zachowku czy nawet obalenia testamentu – nasza kancelaria pomoże Państwu w uregulowaniu wszelkich kwestii związanych ze stanem nieruchomości czy uporządkowaniem ksiąg wieczystych związanych ze spadkiem. Nie zajmujemy się jednak jedynie dziedziczeniem nieruchomości – rozwiążemy sprawy spadkowe dotyczące wszystkich praw i obowiązków majątkowych.


Reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach, a prawo spadkowe jest nam szczególne bliskie z uwagi na posiadane wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie prawa. Dzięki współpracy z notariuszem czy architektem, sprawy prowadzone są sprawnie, co pozwala uzyskać decyzję jak najszybciej to możliwe.

Adwokat – sprawy spadkowe

 Adwokaci zatrudnieni w kancelarii w Krakowie mogą pochwalić się wysoką skutecznością w sprawach z zakresu prawa spadkowego. Za cel stawiają sobie nie tyle jak najszybsze rozwiązanie sprawy ile satysfakcję Klienta z uzyskanego wyniku.


Sprawy spadkowe to jedna z naszych specjalności – zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy – będziemy do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania procesu, służąc radą i niezbędną pomocą. Zapraszamy do naszej kancelarii przy ulicy Biskupiej w Krakowie.