Obecnie w Polsce najpowszechniejszą formą prowadzenia działalności przez podmioty prawne są tzw. spółki z o.o. Mogą zostać one utworzone przez jedną lub więcej osób, które powszechnie nazywa się wspólnikami.

Obecnie funkcjonują dwa sposoby zakładania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością – w formie tradycyjnej lub przez Internet. Warto poznać wady i zalety każdej z tych metod. Zakładanie spółki można wykonać na dwojaki sposób, jednak nie oznacza to, że powstają w ten sposób dwa rodzaje tego typu spółki. Przepisy prawne, a dokładnie regulacje zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych, dotyczą zarówno te zarejestrowane przez Internet, jak i tradycyjnie. Różnice tyczą się wyłącznie etapu rejestracji, zasady funkcjonowania pozostają wciąż takie same.

Po pierwsze do rejestracji spółki zoo potrzebny jest kapitał w wysokości 5 tys. złotych. Kwota ta może zostać pokryta w formie gotówki lub też aportów (wkład niepieniężny, w postaci rzeczy lub wartości niematerialnych np. nieruchomości czy patenty). Minimalna wartość udziału musi wynosić 50 zł. Warto również pamiętać, iż udziały te muszą być w całości pokryte, zanim złożymy wniosek do KRS. Obowiązująca forma umowy spółki to akt notarialny, który musi być podpisany przez wszystkich wspólników. Wpis do KRS jest tożsamy z uzyskaniem osobowości prawnej przez daną spółkę. Nasza kancelaria pomaga w procesie zarówno zakładania i rejestracji spółki, jak i w przypadku przekształcania czy rozwiązania spółek. Posiadane doświadczenie przez naszych adwokatów pozwala usprawnić ten proces, tak aby wszystko przebiegało szybko i sprawnie. Likwidacja spółek bywa czasem przykrym obowiązkiem, w którym należy uporządkować i zakończyć wszelkie sprawy dotyczące danego podmiotu.

Obsługa prawna spółek – Kraków

Adwokaci z naszej kancelarii prowadzą kompleksową obsługę prawną – przeprowadzamy Klientów przez cały proces zakładania spółek. Nasza kancelaria adwokacka służy pomocą w sprawie m.in.: rejestracji spółek z o.o., założenia spółki akcyjnej czy też spółki partnerskiej. Siedziba firmy znajduje się w ścisłym centrum Krakowa, na ulicy Biskupiej 20/2, jednak nasze usługi świadczymy również na terenie innych miast kraju. Zachęcamy Państwa do kontaktu w razie wszelkich pytań.