201808.03
Off
5

dobry adwokat w Krakowie

Otwarcie zawodu spowodowało, że na rynku usług adwokackich panuje konkurencja, pojawiają się nowe kancelarie. Szukając adwokata, choć nie tylko w Krakowie, chcielibyście Państwo znaleźć „dobrego” lub nawet „najlepszego”. Często poszukiwanie rozpoczyna się od znajomych, pytamy o ich doświadczenia, czy znają kogoś wartego polecenia. Większość Klientów kancelarii pochodzi z polecenia innych osób. W poszukiwaniach pomaga także Internet, znaczna większość kancelarii posiada strony internetowe, można wtedy zapoznać się z zakresem usług kancelarii, czy referencjami.

Kim jest „dobry adwokat”?.

Nie ma adwokata, który wszystkie sprawy wygrywa. Nie da się wygrać wszystkich, zwycięstwo, raczej sukces – sukcesowi nie równy. Udzielając pełnomocnictwa, powierzając sprawę, a niekiedy i przyszłe losy należy dokonać wyboru osoby, która będzie prowadzić sprawę.

Komu udzielić pełnomocnictwa, którego, spośród wielu adwokatów wybrać?

Ważny jest kontakt osobisty, adwokat musi wzbudzać zaufanie. Powinien być profesjonalny, powinien oceniając sprawę być szczery. Koniecznym jest wzajemne zrozumienie i umiejętność komunikacji. Językiem prostym, nie prostackim, ścisłym. Zrozumiałym.

Klienci podkreślają, że ważna dla Nich jest dostępność, aby mogli zadzwonić, poradzić się w krótkiej rozmowie, na „gwałt”. Nie zawsze możliwe jest umówienie się, brakuje czasu, a na bieżące zadane pytania, szybko udzielona odpowiedź bywa bezcenna. Uspokaja, pomaga. Daje poczucie, że Klient nie jest sam, że jest ktoś, kto jest mu życzliwy i pomocny. Ktoś kto właściwie pokieruje.

Wiadomo, że nie jest możliwe odbieranie w każdym czasie telefonów, ale złe wrażenie sprawia, ktoś kto nie odbiera, nie oddzwania, ktoś z kim przez dłuższy czas, mimo wielu prób, porozumieć się nie da. Ile razy można dzwonić, dopominać o kontakt?

Anioł Stróż powinien przecież być blisko…, a Państwo powinniście czuć się bezpiecznie.

W kontakcie z adwokatem im więcej Klient powie o sobie i swojej sprawie, tym łatwiej adwokatowi pracować i rozwiązywać problemy.

Praca adwokata to nie tylko świat kodeksów i paragrafów. To świat ludzkich problemów, które należy w miarę możliwości, szybko rozwiązywać.

Adwokat nie załatwia spraw, on je prowadzi. Jeśli słyszycie, że sprawa jest „załatwiana”, że są „dojścia”, należy zachować czujność.

Adwokat nie powinien obiecywać wyniku sprawy, a podjąć z należytą starannością zobowiązania wykonania swojej pracy najlepiej jak tylko jest to możliwe.

Jeśli Państwo słyszycie, że część uiszczanej kwoty przeznaczona ma być dla osoby trzeciej, prokuratora, czy sędziego, to uważajcie, to jest przestępstwo. Adwokatowi takich rzeczy czynić nie wolno. Państwu także.

Kogo zatem wybrać? Dobrego adwokata, jednego z wielu praktykujących moich Koleżanek i Kolegów, polecam znakomitą większość.

Powodzenia na sądowym etapie życia!