202001.08
Off
2

Dlaczego warto korzystać ze stałej obsługi prawnej firmy?

Obsługa prawna firm to usługa, którą oferuje wiele kancelarii prawniczych, w tym nasza – http://adwokaci-nt.pl/obsluga-prawna-spolek-handlowych-fundacji-i-stowarzyszen/. Jest to usługa, na korzystanie z której decyduje się coraz więcej właścicieli różnej wielkości firm. Z tej formy wsparcia prawnego chętnie korzystają także spółki prawa handlowego.

Zalety korzystania ze stałej obsługi prawnej

Kancelaria, która oferuje stałą obsługę prawną firm, zatrudnia prawników, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Regulacje prawne w naszym kraju zmieniają się wyjątkowo często. Poruszanie się w gąszczu stale nowelizowanych przepisów dla laika jest czynnością, która pochłania mnóstwo czasu. Korzystając z usług kancelarii prawnej na stałe, można być pewnym, że zatrudnieni w niej prawnicy w każdej sytuacji zdążą na czas, że wszystkiego dopilnują. Ze stałej obsługi prawnej mogą korzystać firmy na każdym etapie swojej działalności. Plusem tego rozwiązania jest także to, że firmę można prowadzić naprawdę bez stresu. Doraźnie zatrudniani prawnicy nie będą zorientowani w specyfice firmy, co innego ci, którzy z daną firma stale współpracują. Dzięki temu, że specyfika firmy, panujące w branży zwyczaje będą na stałe zatrudnionym prawnikom doskonale znane, jakość usług, które będą świadczyć, będzie stać na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Nie da się też ukryć, że klienci związani z kancelarią stałą umową będą traktowani na preferencyjnych warunkach. Na sytuacje kryzysowe, które ewentualnie pojawią się w firmie, prawnicy zareagują natychmiast.

Czy jest to rozwiązanie kosztowne?

Na stałą obsługę prawną najczęściej decydują się duże firmy korporacyjne. Małe i średnie przedsiębiorstwa obawiają się, że na taką obsługę ich nie stać. Okazuje się jednak, że koszty stałej obsługi prawnej wcale nie są tak wysokie jak mogłoby się wydawać. Z usług kancelarii, która oferuje stałą obsługę prawną firm, mogą skorzystać także małe przedsiębiorstwa. Dostęp do stałych usług prawniczych jest rozwiązaniem, które z ekonomicznego punktu widzenia może przynieść nawet pewne oszczędności, więc na pewno jest to rozwiązanie korzystne. Obsługa prawna może obejmować między innymi:

  • poradnictwo prawne;
  • przygotowywanie oraz opiniowanie umów, a także innych dokumentów;
  • reprezentowanie firmy w sądzie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Kwestie te reguluje zawsze stosowna umowa.

Każda firma powinna mieć swojego prawnika – nie ulega to wątpliwości. Rozwiązaniem, które jest niezwykle opłacalne pod względem finansowym, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo firmie, jest stała obsługa prawna. Obecnie rozwiązanie to posiada w swojej ofercie większość znanych kancelarii, które świadczą usługi na najwyższym poziomie.